Interaktywne ściany w kulturze

Interaktywne ściany w kulturze

Nowoczesne rozwiązania interaktywne umożliwiają kompletną zmianę prezentacji multimedialnej. Od teraz będą one wyświetlane na ścianie za sprawą pojawienia się w jej pobliżu osób. Co więcej, interaktywną ścianą może zostać dowolna płaska powierzchnia, a sama interakcja może zostać wzbogacona również konstrukcją z połączonych ze sobą ekranów bezszwowych. Zastosowanie czujki sczytującej ruch przechodniów wchodzących w obszar interakcji z urządzeniem, pozwala na zmianę wyświetlanej treści, umożliwiając nie tylko wzbudzenie zainteresowania, ale również edukację. Jest to więc świetne rozwiązanie dla muzeów i instytucji kultury, które muszą iść z duchem czasu, chcąc aktywnie wzbudzać zainteresowanie odwiedzających. Instytucje kultury jak muzea to placówki, które niejednokrotnie wyglądają Read more »

Różne typy szafek łazienkowych

Różne typy szafek łazienkowych

Łazienka jest z reguły jednym z najmniejszych pomieszczeń w naszym domu. Jednocześnie jest bardzo często eksploatowana. Może łatwo zamienić się w chaotyczne składowisko mokrych ręczników, brudnej bielizny, przyborów toaletowych i produktów higienicznych. Dlatego warto starannie rozważyć wybór odpowiednich mebli do łazienki. Wprowadzając proste rozwiązania w zakresie przechowywania, ułatwiasz sobie porządkowanie tego pomieszczenia i utrzymanie go w czystości. Oto kilka popularnych i praktycznych propozycji mebli łazienkowych. Szafki podumywalkowe Chociaż umywalki wiszące i stojące wyglądają pięknie, osoby pragnące zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania w łazience mogą wykorzystać obszar pod zlewem, wybierając szafkę podumywalkową. Oprócz dodatkowej przestrzeni na blacie, szafka pod spodem może być Read more »

Kilka zasad przechowywania butów

Kilka zasad przechowywania butów

Niektórzy z nas mają kilka, ulubionych par obuwia. Inni posiadają mnóstwo butów. Bez względu na ilość, zawsze warto je w odpowiedni sposób przechowywać. Podpowiadamy, jakie są naczelne zasady przechowywania butów. Nie przechowuj butów w plastikowych lub kartonowych pudełkach na buty Tego typu pojemniki blokują naturalny przepływ i cyrkulację powietrza. Tworzą warunki do rozwoju wilgoci i pleśni. Poza tym, nie zawsze łatwo dostępne, więc w efekcie nie nosimy większości schowanych w nich butów. Nawet, jeśli z troską zawijamy buty w bezkwasową bibułkę i dodajemy torebeczki z żelu krzemionkowego, nie gwarantuje nam to trwałości obuwia. Wszystkie buty muszą oddychać i być wietrzone Read more »

Na czym polegają usługi baristy?

Na czym polegają usługi baristy?

Usługi baristyczne stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego. Zdecydowana większość z nas lubi kawę. Czasami jest to wręcz miłość i pasja. A kto o kawie wie więcej, niż barista? To prawdziwy mistrz parzenia kawy i jej podawania. Doskonale wie, w jaki sposób przechowywać, mielić, przyrządzać oraz serwować kawę i inne napoje kawowe. Espresso, cappuccino czy latte nie ma przed nim żadnych tajemnic. Wiedzę na temat kawy uzupełnia szeroka znajomość warsztatu pracy. Działanie młynka, funkcjonowanie nawet najbardziej skomplikowanego ekspresu do kawy, wykorzystanie pomocnych akcesoriów to tematy nie obce bariście. Jeśli dodamy do tego doskonałą znajomość każdego z etapów przygotowania kawy Read more »

Chrzciny w Dworku Arkadia

Chrzciny w Dworku Arkadia

Dworek Arkadia stanowi doskonałą oprawę do organizowania imprez rodzinnych, związanych z rozmaitymi jubileuszami, jak właśnie chrzciny lub komunie. Wiąże się to z wyjątkową atmosferą tego miejsca, wspaniałym wystrojem wnętrz oraz szacunkiem do najlepszych tradycji staropolskiej gościnności. Dzięki temu uroczystości mają niezwykle rodzinny i wyjątkowy klimat. Chrzest to ważna uroczystość w życiu nowej rodziny. Wprowadza duchowy nastrój i jest ważnym dniem w życiu maleńkiego dziecka, które wkracza w tajniki religii chrześcijańskie. I mimo, że maluch jeszcze nie jest do końca świadomy, co się wokół niego dzieje, jest to istotny dla niego dzień. Chcąc w pełni móc przeżywać to wydarzenie, konieczne jest Read more »

Przepis na udaną konferencję

Przepis na udaną konferencję

Szukacie kompleksowej organizacji specjalistycznego eventu dla firm? Wystarczy skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zaprojektują dla nas wydarzenie na najwyższym poziomie. W końcu udana impreza firmowa stanowi nie tylko wspaniały sposób pozafinansowej gratyfikacji pracowników, ale jest też świetnym sposobem na zwiększenie stopnia przywiązania do firmy oraz produktywności pracowników. Nic więc dziwnego, że organizacja takich imprez weszła na stałe do kanonu tradycji nowoczesnych firm. Oczywiście zorganizowanie udanej imprezy firmowej nie jest sprawą tak prostą, jak mogłoby się wydawać. Najważniejsze to znaleźć odpowiednio duży lokal oraz bazę noclegową, którą oferuje np. Dworek Arkadia – http://dworekarkadia.pl/konferencje.html. Poza odpowiednim miejscem będziemy też potrzebować różnorodnych form Read more »

Drzewo genealogiczne

Drzewo genealogiczne

Czym jest drzewo genealogiczne – to zwykle wiemy już od najmłodszych lat. Kto bowiem nie rozrysowywał jego mniej lub bardziej rozbudowanej wersji w dzieciństwie, w początkowych klasach szkoły podstawowej? Przy tej okazji często mieliśmy pierwszy kontakt z historią własnej rodziny – trzeba było zasięgnąć porady naszej mamy, taty, babci czy dziadka i zapytać: kto był nestorem poprzednich pokoleń? Kim byli nasi przodkowie? I choć nierzadko kryły się za tym naprawdę ciekawe opowieści, z czasem tylko nieliczni podtrzymali zainteresowanie losami swojej familii. A szkoda, bo przeszłość zawsze potrafi nauczyć nas czegoś nowego; może również pomóc lepiej zrozumieć to, kim jesteśmy. Dziś Read more »

Cztery kółka dla maluchów

Cztery kółka dla maluchów

Chcecie sprawić swojemu dziecku prezent, na punkcie którego malec oszaleje? Jeśli tak to warto zdecydować się na samochód dla dziecka na akumulator! W sieci można znaleźć bogaty asortyment nowoczesnych zabawek, które wykonane są z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Auta dla dzieci wyposażone są dzisiaj w wiele atrakcyjnych udogodnień, jak pilot do sterowania pojazdem, radio FM, kluczyki, skórzane siedzenia i różne efekty świetlne. Każdy rodzic najlepiej zna swojego szkraba, dlatego kupując samochód dla dziecka na akumulator należy dostosować go do wieku i wagi malucha. W przypadku przygotowywania prezentu dla wnuka lub chrześniaka lub gdy zwyczajnie mamy jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej Read more »

Impreza integracyjna na strzelnicy

Impreza integracyjna na strzelnicy

Coraz więcej firm decyduje się na organizację różnego rodzaju imprez integracyjnych. Tego typu spotkania, a nawet dłuższe wyjazdy sprawiają, ze pracownicy mogą się lepiej poznać, co potem przekłada się na bardziej owocną współpracę. Wiele imprez integracyjnych połączonych jest z różnego rodzaju dodatkowymi atrakcjami lub zawodami. Co może nas, bowiem łączyć bardziej, niż wspólna zabawa oraz rywalizacja? Eventy strzeleckie w Shooting Cracow Academy Na strzelnicy Pasternik z powodzeniem organizowane są różnego rodzaju eventy strzeleckie. Trzeba przyznać, że jest to doskonała forma spędzania czasu wolnego podczas szkoleń, konferencji czy właśnie wyjazdów integracyjnych. Shooting Cracow Academy w sposób kompleksowy zajmuje się organizacją tego Read more »

Odzież ochronna na medal

Odzież ochronna na medal

Sklep internetowy mateomarket.pl to idealne miejsce dla poszukujących mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz, a także artykułów budowlanych i wykończeniowych. Wszystkie produkty, znajdujące się w sklepie zostały odpowiednio skategoryzowane oraz opisane, by klient poszukujący artykułu, spełniającego konkretne warunki nie musiał przeglądać kilkudziesięciu ofert, zanim trafi na tę, której naprawdę potrzebuje. Nie zabrakło także fotografii oraz formularza kontaktowego, ułatwiającego komunikację z pracownikami sklepu. Dzięki temu, klienci mogą w krótkim czasie zyskać odpowiedź, dotyczącą nurtujących ich kwestii. Istnieje oczywiście możliwość konsultacji telefonicznych, jednak jeśli ktoś nie ma za bardzo czasu na spędzanie go przy telefonie, może otrzymać szczegółowe informacje na adres e-mail. Read more »